PRAVIDLA

Obecná pravidla:


* Každý hráč, jenž hraje na serveru Alpha Teamu, dodržuje níže uvedená pravidla.
* Každý člen Alpha Teamu má před nickem tag [AT]. Pro lepší přehled je vhodné mít za nickem uvedenou i státní příslušnost (CZ v případě českých hráčů). Vzhledem k omezení délky jména na dvacet znaků to ale může být problém. Nikdo ovšem nebude tlačen ke změně nicku jen proto, aby měl státní příslušnost uvedenu.
* Komunikačním jazykem je čeština, tolerovány jsou slovenština a angličtina.
* Komunikace probíhá přes Teamspeak 3, případně přes in-game voicechat.
* Po smrti nemůže hráč mluvit s ostatními. Může pouze používat textový chat, neboť živí hráči nevidí to, co napíše mrtvý hráč.
* Server Alpha Teamu je nastaven na Teamrespawn a Vietnam mód + Vietnam chat mód. Obtížnost hry je nastavena na Vietnam. Režim přátelské střelby je aktivní.

Herní pravidla:


* Základní herní pravidlo zní: Než na někoho vystřelíš, buď si jistý, že nestřílíš na spolubojovníka! Bohatě stačí ztráty způsobené nepřítelem. Čím méně vojáků jednotka má, tím nižší je šance na úspěšné splnění mise.
* Není povolena letecká podpora. Její použití by v reálu také nebylo možné za každé situace, navíc v některých mapách nefunguje handmap a tudíž není jak zadat cíl náletu. V neposlední řadě může dojít k ohrožení vlastních spolubojovníků. Postava radisty je proto zakázána přímo v nastavení serveru.
* Odstřelovač je rovněž zakázán přímo v nastavení serveru, neboť hraní až příliš zjednodušuje a pro ostatní hráče je pak hra nudná a nezábavná.

Pravidla ohledně zbraní:


* Lze použít jakoukoliv střelnou zbraň s výjimkou samopalu Sten a pistole S&W (kvůli tlumiči), neboť jejich použitím se hra stává snažší, když nepřítel naši střelbu neslyší.
* Lze použít jakoukoliv dostupnou zbraň nepřítele (s výjimkou odstřelovacích pušek s optikou a zbraní s tlumičem). Je ale v zájmu dotyčného, aby o tomto informoval ostatní spolubojovníky, neboť by mohl být v nepřehledném terénu považován za nepřítele a omylem zastřelen.
* Je zakázáno mít bajonet trvale nasazený na zbrani. Použití bajonetu je povoleno pouze na nezbytně nutnou dobu. Bajonet může být na pušce nasazen pouze ve specifických situacích, např. v úzkých tunelech, chodbách či soutěskách ho může mít nasazen pointman.
* Granáty jsou vždy použity až jako poslední možnost, když nelze protivníka zlikvidovat střelbou či nožem. Nešikovné hození granátu může ohrozit spolubojovníky a příliš časté házení granátů jen zvýší pravděpodobnost stejné nepřátelské reakce.
* Granátové pasti a miny Claymore jsou používány jako obranný prostředek. Ženista musí vždy ostatní členy informovat o jejich umístění.

Zákazáno je, jinak = kick, ban:


* Cheatování
* Opakované připojování do hry po smrti hráče (s výjimkou případu, kdy zabitý hráč ještě nedocílil žádného zabití)
* Úmyslné zabíjení spolubojovníků
* Nerespektování administrátora serveru
* Bezhlavé pobíhání po mapě, čili rambo styl