| 1314) |
Jay |
|
|
 10.6.2026 14:51
Kurva tak já už absolutně nechápu ten MS, člověk spustí servery, běží půl dne a pak se ztratí ze serverlistu a vidím tam jen jeden server, napřímo se připojím ke všem
Jay 10.6.2026 14:54
Přitom wireshark jasně ukazuje že server posílá heartbeat ale ten master prostě nepošle query aby si získal data..
Nejde mi ani vc1eu ani plisskena ms
|
Homi 12.6.2026 18:58
Čert ví, když se v tom furt vrtáš
Já o serverech roky nevím, jedou jedou, nevrtám se do to toho, jediný co, tak upgraduju ESXi
|
Jay 13.6.2026 00:30
No, tak konkrétně v routeru sem se nehrabal od minulého roku, nehrabu se do ničeho, není chyba na mojí straně.. NAT problém není, ten když vykopnu tak se nezobrazí ani jeden server, samo se fakt nic nestane, takže ani není možné, že se port zavře, nezavře, ani na minutu, ten master pošle query kterej má ttl 1 vteřinu a poté chcípne připojení a celery smaže úlohu a už se query nedostaví na dannej server
Když injectnu server a zavolám funkci co pošle heartbeat na master tak to hodí "Remote server refused connection", na to se člověk pak může vysrat žejo.. 
|
Homi 13.6.2026 16:13
Jen pro orientaci  MS ... máš na mysli microsoft, nebo master server? 
|
Homi 13.6.2026 16:14
Tohle vypadá spíš , že master jsou zombie, až to restartnou  tak to zas pojede normalně.
|
Homi 13.6.2026 16:30
Ale koukám ... že normálně fungují.
|
Jay 13.6.2026 21:32
Tím MS sem myslel master server, sorry
Tak já nevím co s tím 
|
Homi 14.6.2026 20:13
To těžko nějak ovlivníš, ty master maji určitě nějaký max conn limity, pak odmitají všechna nová spojení, ale že by zkolabovali oba se mi nezdá i když nelze vyloučit.
|
Jay 15.6.2026 01:54
Tak nakonec problém vyřešen (snad), vykopl sem opnsense a namísto toho sem nastavil Port forwarding, jen sem nečekal že DMZ otevřenej na opnsense je neschopnej fungovat  Protože weby a další TCP služby/endpointy mi fungujou, jen UDP jebe úplně u všech her co hostuju  Jen teda s nevýhodou, ten router mi nedovolí přidat víc jak 50 forward pravidel..
|
Homi 15.6.2026 02:03
No a ... kolik těch pravidel potřebuješ?
Pokud teda nenastavuješ jeden server, jedno pravidlo  tak reálně využiješ tak 20, nastavuj si port range, servery třeba 5425-5445 máš jedno pravidlo, druhý máš 15425-15445
|
Homi 15.6.2026 04:30
To bych se divil  co je to za mrdku?
Místo jednoho portu tam jebni ten požadovaný rozsah xxxx-xxxx
|
Jay 15.6.2026 10:00
Ani prd
Router to je tplink EC225-G5, bohužel s custom firmware od providera co pomalu limituje i změnu hesla  kdybych se dokázal napojit na SSH tak to flashnu něčim jinym ale bohužel
Unable to negotiate with 192.168.1.1 port 22: no matching key exchange method found. Their offer: diffie-hellman-group1-sha1
Že prej custom firmware aby se jim někdo nenaboural do sítě.. A potom mi vykládaj že si tam mohu dát svůj router (a najednou to nevadí) a při výměně routerů když měli nějakou revizi mi ho vyměnili a ten můj si vzali že je jejich, přitom mikrotik absolutně nepoužívaj a ještě nadávají že to není router 
|
Homi 15.6.2026 11:19
Tak tam dej svůj  nalej do něj OpenWRT a máš klid, tenhle hoď do skříně, kdyby náhodou  max. naklonuješ MAC adresu na WAN portu a frčíš, vůbec bych se toho nebál.
|
Jay 16.6.2026 18:18
Vyřešeno, upravil sem přes uart konfigurační soubor co limituje počet port forwardů, i když to byla jebačka tak to funguje krásně 
|
Homi 19.6.2026 21:56
Nebo tak no 😁 otázka je, kdy dojde paměť a hryzne se to, moc jí asi nebude 😅
|
Jay 23.6.2026 17:44
Trošku ram přetejká ale zatím netopí  Jede to okolo 70-80% když sem se předevčírem díval.
|
|